Butonlu Kayar LED | PandaShield R1

Butonlu Kayar LED, Mete Hoca PandaShield R1‘in kullanımı için hazırlanmış örnek kodlardan biridir.

LED1-LED6 arasında kayan ve hızı butonlarla ayarlanan bir animasyon görüntüler.

Bu sketch kodu LED1-LED6 arasında sağa doğru kayan bir animasyon oluştururken animasyon hızını shield üzerindeki BTN1 ve BTN2 butonları ile değiştirebilmemizi sağlar.

Sketch içinde butonların kontrol kodları animasyon turunun en başına yerleştirildiği için basılı oldukları LED1’in yakılmasından hemen önce kontrol ediliyor. Tam da bu zamanda basıp çekemeyeceğimize göre animasyon hızını artırmak için butonlara basılı tutmayı deneyebiliriz. Butonlara basılı tutmadan animasyon hızını nasıl değiştirebileceğimizi ileri seviye örneklerde öğreneceğiz.

ÖNEMLİ NOT: PandaShield R1 PCB’si üzerinde BTN1 ve BTN2’nin bağlı oldukları Arduino pin numaralı ters yazılmıştır. Doğru yazım: BTN1 D3 ve BTN2 D2 şeklindedir, yaşattığımız kafa karışıklığı için özür dileriz!

Bu sketch kodunun da dahil olduğu tüm örnek kodları toplu olarak indirmek için buraya tıklayın.

Arduino’da iyi olmak için öncelikle elektronikte iyi olmak gerekir. Türkiye’nin en iyi temel elektronik eğitim seti ARDUINO ÖNCESİ TEMEL ELEKTRONİK EĞİTİM VE DENEY SETİ‘ni keşfedin. Gereksiz bilgilerden arındırılmış basit ve eğlenceli anlatımla ELEKTRONİK öğrenin ve Arduino’ya METE HOCA farkıyla güçlü başlayın!

ÖZGÜN ve KULLANIŞLI projeler yapabilmek için ARDUINO’yu doğru öğrenmek gerekir. Arduino’ya güçlü başlamanın en iyi yolu ARDUINO’YA GÜÇLÜ BAŞLANGIÇ EĞİTİM VE PROJE SETİ‘dir. Arduino Uno üzerine kurulu olan set ile bu müthiş geliştirme platformunu tüm detaylarıyla anlayacak, başka hiçbir yerde bulamayacağınız inceliklerini öğrenecek ve en sık kullanılan Arduino sensör ve modüllerine aşina olacaksınız.