LogicShield – Arduino için Lojik Kapı Eğitim Modülü

ŞİMDİ SATIN AL: N11 Mağaza | RoboLink Market | Robotistan

Mete Hoca LogicShield, dijital elektroniğin mantıksal işleyişini ve kodlama yapısını anlamak için hayati önemde olan lojik kapıların öğrenciler tarafından deneyimlenmesini sağlayan bir Arduino Uno shield’idir.

KİMLER KULLANABİLİR?

LogicShield Arduino ve kodlama eğitimi verilen kurslarda öğrencilerin mantıksal yapıları, dijital elektroniğin temellerini ve kodlamanın algoritma mantığını anlayabilmeleri için görsel ve fiziksel etkileşimli uygulama olarak kullanılabilir.

Küçük yaştaki çocuklar bile lojik kapıların çalışma mantığını kavrayabilecek beceriye sahiptir. Detayları akıllarında tutamasalar ve isimlerini bilmeseler bile lojik kapıların birbirlerinden farklı şekilde çalıştığını kavrayabilirler.

NASIL KULLANILIR?

LogicShield’i kullanabilmek için Arduino Uno üzerine yerleştirmek ve buraya tıklayarak gerekli Arduino sketch kodunun indirilip Arduino’ya yüklenmesi yeterlidir. Kullanmak için Arduino’nun bilgisayara bağlı olması gerekli değildir, Uno’ya adaptör veya pil ile güç vererek kullanılabilir.

LOGICSHIELD KULLANIM KILAVUZU

LogicShield’in detaylı kullanımı, lojik kapıların anlatımı, doğruluk tablosu ve alıştırma örneklerini içeren kitabı buraya tıklayarak PDF biçiminde indirebilir ve çıktı alabilirsiniz. Kitapçık dosyası A4 boyutunda hazırlanmıştır.

ŞİMDİ SATIN AL: N11 Mağaza | RoboLink Market | Robotistan