RGB Gökkuşağı | PandaShield R1

RGB Gökkuşağı, Mete Hoca PandaShield R1‘in kullanımı için hazırlanmış örnek kodlardan biridir.

RGB LED’i kullanarak gökkuşağı renklerinde geçişler yapar.

Önceki örnekte PandaShield R1 üzerindeki RGB LED’in pinlerini ve LED’lerle değişimini sağlayan RGB/LED Jumper’ı öğrenmiştik. Şimdi sıra geniş bir renk skalasını görüntüleyen gökkuşağı animasyonu yapmakta.

Bu sketch kodunda for döngüleri kullanarak RGB LED’in Kırmızı, Yeşil ve Mavi bileşenlerine aynı anda farklı değerler gönderiyoruz ve toplamda üç döngü kullanarak geniş bir renk skalasını görüntülüyoruz.

Bu sketch kodunun da dahil olduğu tüm örnek kodları toplu olarak indirmek için buraya tıklayın.

Arduino’da iyi olmak için öncelikle elektronikte iyi olmak gerekir. Türkiye’nin en iyi temel elektronik eğitim seti ARDUINO ÖNCESİ TEMEL ELEKTRONİK EĞİTİM VE DENEY SETİ‘ni keşfedin. Gereksiz bilgilerden arındırılmış basit ve eğlenceli anlatımla ELEKTRONİK öğrenin ve Arduino’ya METE HOCA farkıyla güçlü başlayın!

ÖZGÜN ve KULLANIŞLI projeler yapabilmek için ARDUINO’yu doğru öğrenmek gerekir. Arduino’ya güçlü başlamanın en iyi yolu ARDUINO’YA GÜÇLÜ BAŞLANGIÇ EĞİTİM VE PROJE SETİ‘dir. Arduino Uno üzerine kurulu olan set ile bu müthiş geliştirme platformunu tüm detaylarıyla anlayacak, başka hiçbir yerde bulamayacağınız inceliklerini öğrenecek ve en sık kullanılan Arduino sensör ve modüllerine aşina olacaksınız.