Butonlar | PandaShield R1

Butonlar, Mete Hoca PandaShield R1‘in kullanımı için hazırlanmış örnek kodlardan biridir.

PandaShield R1 üzerindeki butonları tanıtır.

Bu sketch kodu shield üzerindeki BTN1 ve BTN2 butonlarını kullanarak LED1 ve LED2’yi yakar ve söndürür ve buton okuma kod yapısının nasıl basitleştirilebileceğini gösterir.

ÖNEMLİ NOT: PandaShield R1 PCB’si üzerinde BTN1 ve BTN2’nin bağlı oldukları Arduino pin numaralı ters yazılmıştır. Doğru yazım: BTN1 D3 ve BTN2 D2 şeklindedir, yaşattığımız kafa karışıklığı için özür dileriz!

Bu sketch kodunun da dahil olduğu tüm örnek kodları toplu olarak indirmek için buraya tıklayın.

Arduino’da iyi olmak için öncelikle elektronikte iyi olmak gerekir. Türkiye’nin en iyi temel elektronik eğitim seti ARDUINO ÖNCESİ TEMEL ELEKTRONİK EĞİTİM VE DENEY SETİ‘ni keşfedin. Gereksiz bilgilerden arındırılmış basit ve eğlenceli anlatımla ELEKTRONİK öğrenin ve Arduino’ya METE HOCA farkıyla güçlü başlayın!

ÖZGÜN ve KULLANIŞLI projeler yapabilmek için ARDUINO’yu doğru öğrenmek gerekir. Arduino’ya güçlü başlamanın en iyi yolu ARDUINO’YA GÜÇLÜ BAŞLANGIÇ EĞİTİM VE PROJE SETİ‘dir. Arduino Uno üzerine kurulu olan set ile bu müthiş geliştirme platformunu tüm detaylarıyla anlayacak, başka hiçbir yerde bulamayacağınız inceliklerini öğrenecek ve en sık kullanılan Arduino sensör ve modüllerine aşina olacaksınız.