LED Yakala v2 | Mete Hoca Panda

LED Yakala v2, Mete Hoca Panda için hazırlanmış gelişmiş bir LED yakalama oyunudur.

1 oyunculu oyunda çemberde dönen LED ile sabit yanan hedef LED’i yakalamaya çalışırız. Dönen LED tam hedef LED’in üzerine geldiğinde A veya B butonuna basar ve hedefi yakalamış oluruz.

Her başarılı yakalama sonrasında level atlanır ve döngü biraz daha hızlanır.

Hedefi ıskalarsak oyun biter ve hangi levele kadar çıktığımız LED’ler yakılarak gösterilir. Oyuna tekrar başlamak için START butonuna basmalıyız.

ZORLUK SEVİYESİ (AnahtarX):
X anahtarı oyunun kolay ve zor modunu ayarlar.
1 konumundayken oyun kolay, 2 konumundayken zor moda geçer.

RASGELE MODU (AnahtarY):
Y anahtarı 2 konumundayken hedef LED her yeni levelde rasgele bir pozisyona geçer.
Y anahtarı 1 konumundayken hedef LED kodun başında belirlenen LED olarak kalır.

X ve Y anahtarlarının ayarları oyunun en başında okunur. Anahtar konumu değişiminin etkili olabilmesi için oyunun RESET butonu ile yeniden başlatılması gerekir.

Oyunun daha basit sürümü için LED Yakala v1‘i inceleyin.

Arduino Nano

LED Yakala v2’nin Arduino Nano için Arduino IDE sketch kodunu aşağıda görebilir ve buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Raspberry Pi Pico

LED Yakala v2’nin Raspberry Pi Pico için Arduino IDE sketch kodunu aşağıda görebilir ve buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Arduino’da iyi olmak için öncelikle elektronikte iyi olmak gerekir. Türkiye’nin en iyi temel elektronik eğitim seti ARDUINO ÖNCESİ TEMEL ELEKTRONİK EĞİTİM VE DENEY SETİ‘ni keşfedin. Gereksiz bilgilerden arındırılmış basit ve eğlenceli anlatımla ELEKTRONİK öğrenin ve Arduino’ya METE HOCA farkıyla güçlü başlayın!

ÖZGÜN ve KULLANIŞLI projeler yapabilmek için ARDUINO’yu doğru öğrenmek gerekir. Arduino’ya güçlü başlamanın en iyi yolu ARDUINO’YA GÜÇLÜ BAŞLANGIÇ EĞİTİM VE PROJE SETİ‘dir. Arduino Uno üzerine kurulu olan set ile bu müthiş geliştirme platformunu tüm detaylarıyla anlayacak, başka hiçbir yerde bulamayacağınız inceliklerini öğrenecek ve en sık kullanılan Arduino sensör ve modüllerine aşina olacaksınız.