KY-026 Alev Sensörü | PandaShield R1

KY-026 Alev Sensörü, Mete Hoca PandaShield R1‘in kullanımı için hazırlanmış örnek kodlardan biridir.

Üniversal sensör bağlantısına takılan KY-026 Alev Sensörü ile alev kontrolü yapar.

PandaShield üzerindeki üniversal sensör bağlantısı harici olarak kullanılabileceği gibi, Arduino 37 parça sensör seti içinde yer alan bazı sensörler ile de uyumludur. Sensör bağlantısı + pininden 5 Volt, G pininden GND verirken, AO pini A3 kodlu analog pine, DO pini ise 4 numaralı dijital pine bağlıdır.

Bu sketch kodunda sensör bağlantısına takılan KY-026 Alev Sensöründen gelen veriler Seri Port Ekranı ve LED1’de gösterilir.

Bu sketch kodunun da dahil olduğu tüm örnek kodları toplu olarak indirmek için buraya tıklayın.

Arduino’da iyi olmak için öncelikle elektronikte iyi olmak gerekir. Türkiye’nin en iyi temel elektronik eğitim seti ARDUINO ÖNCESİ TEMEL ELEKTRONİK EĞİTİM VE DENEY SETİ‘ni keşfedin. Gereksiz bilgilerden arındırılmış basit ve eğlenceli anlatımla ELEKTRONİK öğrenin ve Arduino’ya METE HOCA farkıyla güçlü başlayın!

ÖZGÜN ve KULLANIŞLI projeler yapabilmek için ARDUINO’yu doğru öğrenmek gerekir. Arduino’ya güçlü başlamanın en iyi yolu ARDUINO’YA GÜÇLÜ BAŞLANGIÇ EĞİTİM VE PROJE SETİ‘dir. Arduino Uno üzerine kurulu olan set ile bu müthiş geliştirme platformunu tüm detaylarıyla anlayacak, başka hiçbir yerde bulamayacağınız inceliklerini öğrenecek ve en sık kullanılan Arduino sensör ve modüllerine aşina olacaksınız.