HC-06 Bluetooth | PandaShield R1

HC-06 Bluetooth, Mete Hoca PandaShield R1‘in kullanımı için hazırlanmış örnek kodlardan biridir.

HC-06 modülü ile Android akıllı telefon arasında iletişim kurar.

PandaShield üzerindeki HC-06 Bluetooth Modülü bağlantısı Arduino üzerinde modülün ihtiyaç duyacağı lojik seviye dönüştürücü ile birlikte yer alır. Modülün RX pini A3 kodlu analog pine, TX pini ise 4 numaralı dijital pine bağlıdır. Elbette RX ve TX karşılıklı olarak çapraz bağlandıkları için sketch kodu içerisinde RX pinini 4, TX pinini A3 olarak tanımlamak gerekir.

Android cihazda Bluetooth terminal uygulaması olarak Serial Bluetooth Terminal uygulamasını öneriyoruz.

Bu sketch kodunda Android cihazdan yazdığımız metinleri Seri Port Ekranı’nda görebilirken, Seri Port Ekranı’na yazdığımız metinler de telefondaki terminal ekranında görünür.

Bu sketch kodunun da dahil olduğu tüm örnek kodları toplu olarak indirmek için buraya tıklayın.

Arduino’da iyi olmak için öncelikle elektronikte iyi olmak gerekir. Türkiye’nin en iyi temel elektronik eğitim seti ARDUINO ÖNCESİ TEMEL ELEKTRONİK EĞİTİM VE DENEY SETİ‘ni keşfedin. Gereksiz bilgilerden arındırılmış basit ve eğlenceli anlatımla ELEKTRONİK öğrenin ve Arduino’ya METE HOCA farkıyla güçlü başlayın!

ÖZGÜN ve KULLANIŞLI projeler yapabilmek için ARDUINO’yu doğru öğrenmek gerekir. Arduino’ya güçlü başlamanın en iyi yolu ARDUINO’YA GÜÇLÜ BAŞLANGIÇ EĞİTİM VE PROJE SETİ‘dir. Arduino Uno üzerine kurulu olan set ile bu müthiş geliştirme platformunu tüm detaylarıyla anlayacak, başka hiçbir yerde bulamayacağınız inceliklerini öğrenecek ve en sık kullanılan Arduino sensör ve modüllerine aşina olacaksınız.