Blink Serial | PandaShield R1

Blink Serial, Mete Hoca PandaShield R1‘in kullanımı için hazırlanmış örnek kodlardan biridir.

LED1‘i bir saniye boyunca yakar, bir saniye boyunca söndürür ve olan biteni Seri Port Ekranı‘nda görüntüler.

PandaShield R1’i tanıtan ilk sketch olan Blink Serial, 13. pine bağlı LED1’i yakıp söndürürken 0 ve 1 numaralı pinlere bağlanmış olan LED5 ve LED6‘nın da kendi kendine yandığını işaret eder.

Shield üzerindeki UART/LED Jumper’ı bu gereksiz yanmanın önüne geçmek için yerleştirildi. Seri Port Ekranı kullanmadığımız zaman 0 ve 1 pinlerine bağlı bu iki LED’i istediğimiz gibi yakıp söndürebiliriz.

Ancak Seri Port Ekranı’nı kullanan bir sketch ile çalışırken kontrolümüz dışında yanıp söneceklerdir. Bu durumlarda LED’lerin dikkat dağıtmaması için bu jumper’ı UART kısmına getirebiliriz. Böylece LED’ler sönecektir.

Bu sketch kodunun da dahil olduğu tüm örnek kodları toplu olarak indirmek için buraya tıklayın.

Arduino’da iyi olmak için öncelikle elektronikte iyi olmak gerekir. Türkiye’nin en iyi temel elektronik eğitim seti ARDUINO ÖNCESİ TEMEL ELEKTRONİK EĞİTİM VE DENEY SETİ‘ni keşfedin. Gereksiz bilgilerden arındırılmış basit ve eğlenceli anlatımla ELEKTRONİK öğrenin ve Arduino’ya METE HOCA farkıyla güçlü başlayın!

ÖZGÜN ve KULLANIŞLI projeler yapabilmek için ARDUINO’yu doğru öğrenmek gerekir. Arduino’ya güçlü başlamanın en iyi yolu ARDUINO’YA GÜÇLÜ BAŞLANGIÇ EĞİTİM VE PROJE SETİ‘dir. Arduino Uno üzerine kurulu olan set ile bu müthiş geliştirme platformunu tüm detaylarıyla anlayacak, başka hiçbir yerde bulamayacağınız inceliklerini öğrenecek ve en sık kullanılan Arduino sensör ve modüllerine aşina olacaksınız.