Panda EDU Dock – Akana R1 İçin Eğitim Kartı

ŞİMDİ SATIN AL: N11 Mağaza

Panda EDU Dock Rev.1, Akana R1‘in üzerine takılarak kullanılmak için tasarlanmış bir eğitim kartı ve STEM eğitimine başlangıç olarak kabul edilen temel elektronik bileşenlerin kullanılarak kodlar üretilmesini hedefliyor.

Dock üzerinde 8 adet 5mm kırmızı LED, Akana R1’e analog değerler girilebilmesini sağlayan 2 adet potansiyometre, üç farklı rengi karıştırarak istediğimiz rengi elde edilebilecek RGB LED, ortamın aydınlık seviyesini ölçen LDR ışık sensörü, PCT2075 yüksek hassasiyetli I2C sıcaklık sensörü ve istenen frekansta ses üretebilen piezo buzzer yer alıyor.

Panda EDU Dock Rev.1 üzerinde bulunan bileşenlere ek olarak 2 adet micro servo bağlantısı ve ek bileşenler için 8 pinlik genişletme bağlantısı bulunuyor.

Dock üzerindeki tüm bileşenler Akana R1’in üzerine kurulu olduğu RP2040 mikrokontrolcü ile uyumlu olarak seçildi ve 3.3 Volt lojik seviyede çalışıyor.

PANDA EDU DOCK Rev.1 VERİ SAYFASI ve ÖRNEK KODLAR

Panda EDU Dock Rev.1’in teknik özellikleri, detaylı tanıtımı ve kullanım önerileri PDF biçiminde hazırlandı. Ek olarak örnek kodlarını da ZIP biçiminde indirmek mümkün.

İndir: Panda EDU Dock Veri Sayfası | Panda EDU Dock Örnek Kodlar

ŞİMDİ SATIN AL: N11 Mağaza